Проведення коригувань (Проведение корректировок).
Коригування поданої та прийнятої Декларації проводиться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені органом ДПС.
У разі необхідності проведення коригувань Декларації до закінчення строку прийняття (протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця) подається нова звітна Декларація.
Уточнююча Декларація подасться у разі необхідності проведення коригувань після закінчення строку прийняття. Уточнююча Декларація може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди відповідно до ст. 50 Податкового кодексу.
Заповнення звітної та уточнюючої Декларації є однаковим і відрізняється лише заповненням відповідних клітинок: «звітна» або «уточнююча».
Звітна та уточнююча Декларація подаються на підставі інформації з копії попередньо поданої Декларації. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які направляються органом ДПС податковому агенту. Заповнення Розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб за звітний (податковий) період, в якому виявлено помилку, аналогічно заповненню рядків 9 — 13 Декларації. У разі заповнення розрахунків за декілька звітних (податкових) періодів у рядках 9—13 Декларації заповнюються загальні суми по всіх розрахунках та Декларації.
Якщо філії, відділенню, іншому відокремленому підрозділу юридичної особи (далі — уповноважений підрозділ) надано повноваження щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до держбюджету податку, то Декларація щодо громадян, яким нараховуються (виплачуються) доходи цим підрозділом, подається уповноваженим підрозділом до органу ДПС за місцезнаходженням. У реквізитах Декларації зазначаються дані щодо такого уповноваженого підрозділу як податкового агента.
Якщо філії, відділенню, іншому відокремленому підрозділу юридичної особи не надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до держбюджету податку, то всі обов’язки податкового агента щодо подання Декларації виконує юридична особа. Декларація з показниками даного неуповноваженого відокремленого підрозділу подається до органу ДПС за місцезнаходженням кожного такого неуповноваженого відокремленого підрозділу (відділення, філії), де юридична особа (податковий агент) стає на облік.
У реквізитах Декларації зазначаються дані юридичної особи, яка перебуває на обліку, за такий неуповноважений підрозділ.
Декларації або друкована копія даних файла на останньому аркуші завіряють:
для юридичної особи — підписами керівника юридичної особи і головного бухгалтера та засвідчують печаткою;
для самозайнятої особи (податкового агента) — підписом особи, яка подає Декларацію, а за наявності печатки — засвідчується нею.
Декларація, отримана податковим органом від податкового агента, яку заповнено усупереч правішай, а саме: якщо в Декла
рації не зазначено обов’язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено (у разі наявності) печаткою податкового агента, вона може бути не визнана податковим органом як податкова декларація. При зверненні органу ДПС до податкового агента з письмовою пропозицією надати нову Декларацію податковий агент може подати уточнюючу Декларацію або оскаржити рішення податкового органу в адміністративному чи судовому порядку.
По материалам «Вестник налоговой службы Украины».
Добавить комментарий